Ošetrovanie produktov

Všetky produkty sú potlačené priemyselnou potlačou a zafixované teplom. Farby a predprípravný roztok sú certifikované OEKO-tex Standard 100, čo umožňuje i potlač kojeneckých výrobkov. Test prateľnosti v inštitúte AATCC potvrdzuje vysokú stabilitu a vysokú kvalitu potlače aj po množstve praní.

Pranie

Oblečenie pred praním vždy vyvráťte a perte z RUBU. Používajte jemný prací prostriedok bez obsahu bielidiel, zmäkčovačov alebo oxi-clean. Oblečenie doporučujeme prať v práčke vo vlažnej vode (do 30°C) na jemnom cykle určenom na „ručné pranie“, „vlnu“ alebo „spodnú bielizeň“.

Poznámka: Priemyselná potlač síce znesie teplotu prania až do 60°C, no pri praní pri vyšších teplotách by sa mohlo stať, že časť aplikácie sa praním znehodnotí. Platí tu zásada, čím nižšia teplota, tým dlhšia životnosť vášho oblečenia.

Žmýkanie a sušenie

Vždy žmýkajte a sušte vyvrátené na RUBY. Ak ste prali oblečenie ručne, nikdy ho nežmýkame stáčaním alebo všeliakým krčením do guľôčky. Žmýkajte ho zásadne odstreďovaním, ideálne v práčke, predídete tým znehodnoteniu aplikácie. Oblečenie nikdy nesušte v sušičke, vysoké teploty môžu spôsobiť popraskanie alebo vyblednutie farieb potlače.

Opraté a vyžmýkané oblečenie sušte z RUBy. Môže sa sušiť rozprestreté, zavesené na ramienku, alebo klasicky prevesené “na šnúre” – nikdy ho však nezachytávajte kolíkmi cez aplikáciu.

Žehlenie

Žehlite pri teplote určenej na žehlenie bavlny, vždy z RUBOVEJ STRANY, či s použitím pary, alebo bez.